GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrvaser 6398374
nr 639 8374
Gunnar Nylund
(1904-1997), Sverige
Miniatyrvaser, 4 delar, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 5-12
Kondition: nagg, lagningar
Gunnar Nylund, född 1904, död 1997, svensk keramiker och glaskonstnär.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 maj 2010
kl 17:50:37
4/5 20:18:37
Gunnar Nylund
Läs mer om Gunnar Nylund
Rörstrand